ایده پردازی و ساخت تابلو های مدرن با خروجی مثبت می تواند برای جذب مشتری و بازار یابی مفید و کاملا تاثیر گذار باشد. یکنواخت بودن تابلو های تبلیغاتی به علت اینکه به صورت روز مره در معرض نمایش عموم قرار می گیرد بعضا باعث بی تفاوت بودن افراد و گذر کردن ساده از کنار آنها خواهد شد و بالعکس نصب یک تابلو مدرن و زیبا با وجود تابلو های یکنواخت دیگر در کنار آن مکان به وضوح قابل رویت و تامل عابرین در مورد نوع فعالیت آن مجموعه یا مکان تجاری خواهد بود.

 

استفاده از تابلوهای راهنما یکی از موثرترین روش ها برای هدایت و راهنمایی افراد و نمایش اطلاعات و کاربردهای اتاق های موجود در هر مکان می باشند. بدون استفاده از تابلوهای راهنما و یا علائم راهنمای مناسب در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان ها بازدیدکنندگان به راحتی سردرگم می شوند. زمانی که شما به یک اداره یا بیمارستان و یا هر مجتمع بزرگی مراجعه می کنید تابلوهای راهنما اولین چیزی هستند که شما به دنبال آن می گردید. تابلو ها موقعیت هر دفتری را نشان داده و به شما کمک می کنند تا مسیر خود را پیدا کنید و در نتیجه باعث کاهش زمان و ترافیک در مکان مورد نظر می شوند. ضمنا طرح و تابلوی راهنما ظاهر و شمای نمای داخلی لابی و سایر فضاهایی که در درآن نصب شده را تا حدودی شکل می دهد. مرکز تخصصی لیزر پارس طیف وسیعی از انواع و اقسام تابلوهای راهنما در طرح ها و رنگ های مختلف را جهت استفاده در محیط های گوناگون و با کاربری های خاص در دسترس شما مشتریان عزیز قرار داده است. فرایند طراحی و تولید این تابلوها به گونه ای می باشد که به راحتی قابلیت نصب داشته و در هر زمانی که نیاز باشد می توان آن ها را به روز کرد و به همین خاطر بسیار مناسب استفاده در مکان هایی هستند که تغییر کاربری در آن ها زیاد می باشد. استفاده از تابلوهای راهنما در فضاهای داخلی و خارجی با طرح و شمای متحد و یکسان به مراجعه کنندگان حس تداوم و ثبات و آرامش را انتقال خواهد داد و همچنین باعث می شود تا طرح، رنگ و لوگوی شما در جای جای محیط روبروی چشم مراجعان باشد.

 
 


امروزه تکریم ارباب رجوع و توجه به نیازهای مشتریان و مراحعین از اولویت های سازمانی هر مجموعه ای است. مشتریان یک واحد تجاری و یا مراجعین اداره ها و سازمانها در بدو ورود نیازمند اطلاعاتی می باشند. این اطلاعات شامل دو بخش اطلاعات اولیه و اطلاعات اصلی است.
اطلاعات اولیه شامل ورودی ها، راه پله ها، محل قرارگیری آسانسور ، پارکینگ، خروجی های اضطراری و… است.

تابلو راهنمای طبقات جهت سهولت در پیداکردن طبقات، واحدها، اتاقها و بخشهای مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه هر ساختمان اداری، تجاری و یا مسکونی احتیاج به مجموعه ای از تابلوها دارد. این گونه تابلو ها با عنوان تابلو راهنمای طبقات شناخته می شود. افرادی که به یک ساختمان و یا مرکز اداری مراجعه می کنند از بدو ورود می بایست به قسمت های مختلفی مراجعه کنند. بهترین شیوه برای معرفی قسمت های مختلف ساختمان جهت دسترسی آسان تر مراجعین، استفاده از تابلوی راهنمای طبقات می باشد.
تابلو راهنمای طبقات در دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. که می توان گفت وجه اشتراک تمامی آن ها راهنمایی و ارائه اطلاعات مسیریابی و مکان یابی می باشد. در ساخت انواع تابلو راهنمای طبقات می بایست به این نکته توجه نمود که در عین زیبایی باید سادگی و خوانایی تابلو راهنما حفظ شود. ایده پردازانی که در زمینه طراحی این نوع تابلو ها فعالیت می کنند همیشه به این مسئله توجه ویژه ای دارند. ضمن این که همیشه در تلاش هستند که از متریال های جدید و به روز استفاده نمایند. به عنوان مثال یکی از متریال هایی که مورد توجه عموم طراحان تابلوهای راهنما قرار دارد، ورق پلکسی گلاس می باشد. پلکسی گلاس یک ترموپلاستیک است که عموما به صورت ورق و در رنگ بندی متنوعی عرضه می شود. این ورق ها در چند نوع رنگی، شفاف، ترانسپارنت، مات و آینه ای تولید می شوند. برای ساخت تابلو راهنمای طبقات از جنس پلکسی گلاس از خدمات برش لیزری استفاده می شود. خدماتی از قبیل برش و حکاکی پلکسی ، برش و حکاکی مولتی استایل و یا پن کات (برش نیم تیغ) استیکر از جمله این خدمات به شمار می آیند.

 

در این بخش انواع نمونه تابلو راهنمای طبقات را معرفی می کنیم و توضیحات کاملی را در مورد این تابلو های اداری ارائه خواهیم کرد:

 

تابلو راهنمای ورودی اتاق ها و بخش های اداری

این نوع تابلو راهنمای طبقات به دو بخش دیواری و آویز دوطرفه تقسیم می شود. تابلو واحد اداری، تابلو کلاسی، تابلو ورودی دفتر ، تابلو پزشکی درب مطب از جمله مهمترین کاربردهای این مدل تابلوها می باشد.

 

تابلو راهنمای دیواری ورودی اصلی

این مدل تابلو راهنمای طبقات جهت نصب در لابی و یا ورودی اصلی ساختمان ها کاربرد دارند.
راهنمایی مراجعه کنندگان به بخش های اصلی و گاها فرعی ساختمان از جمله کاربرد های این تابلو است.

 

تابلوهای آویز راهنمای مسیر

از این نمونه تابلو راهنما جهت نصب در راهرو های ساختمان یا قسمت های مختلف پارکینگ استفاده می شود. کاربرد اصلی این تابلو کمک به مسیریابی و راهنمایی مراجعین به بخش های اصلی ساختمان می باشد.

 

تابلو های راهنمای ایمنی

بی شک رعایت موارد ایمنی در ساختمان ها جزو اولویت های مدیریتی آن ساختمان می باشد. استفاده از تابلو های راهنمای ایمنی کامل کننده این مهم در ساختمانهای تجاری و مسکونی است. تابلو هایی که موارد ایمنی اعم از مسیرخروج اضطراری، شیر آتش نشانی، راه پله ها و آسانسورها و موارد دیگر را نشان می دهند.

 

پلاک راهنما

پلاک های راهنما جزو زیر شاخه های تابلو راهنمای طبقات محسوب می شوند. این نوع پلاک ها معمولا از جنس مولتی استایل طلایی و یا نقره ای ساخته می شوند و کاربردهای بی شماری دارند.

کاربردهای پلاک راهنما شامل:
- پلاک شماره واحد
- پلاک اعداد انباری و واحدهای انبارداری
- پلاک های راهنمای وسایل و تجهیزات ساختمان
- پلاک راهنمای واحد های درون سازمانی