حکاکی لیزری

حک و مارکینگ نقش ، طرح ، متن و یا عکس مورد دلخواه را بر روی متریال های فلزی و غیر فلزی توسط اشعه لیزر را حکاکی لیزری می نامند. با تابش اشعه های هدایت شده و معین نور برسطح جسم مورد نظر ، قسمتی از جسم که طرح آن توسط رایانه به دستگاه داده شده سوزانده می شود که این امر سبب نقش و حک طرح بر روی آن می شود .
حکاکی لیزری همچون برش لیزری به دو دسته حکاکی لیزری فلزات و غیر فلزات طبقه بندی می شود .
حکاکی لیزری بر روی مقاطع متنوعی مانند فلزات (استیل ، برنج ، آلومینیوم ، آهن و...) و غیر فلزات ( چوب ، چرم ، پلکسی گلاس ، مولتی استایل ، پلاستیک ، سفال ، سنگ ، شیشه ، مقوا ، پارچه های ضخیم ، کاغذ و...) توسط این تکنولوژی حکاکی می شوند .
حکاکی لیزری بسیار پر سرعت بوده و از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است. از حکاکی لیزری در زمینه های گوناگونی همچون تبلیغات ، صنعت ، تولید و خدمات استفاده می شود که مختصری از این خدمات در زیر ارائه می گردد.

 

- تبلیغات

حکاکی هدایای تبلیغاتی همچون سررسید ، تقویم ، فلش مموری ، پاور بانک ، قاب گوشی موبایل ، خودکار ، جا کلیدی ، کیف ، جلد مدارک و ...

 

- صنعت

حکاکی پلاک های فلزی و غیر فلزی (Name plate ) که بعنوان تگ مشخصات یک تجهیز و یا ماشین آلات در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی و... مورد استفاده قرار می گیرد

 

- تولید و خدمات

حکاکی برندها ، نمادها و نقوش بر روی تولیداتی همچون کیف ، کفش و پوشاک و خدماتی مانند وسایل تزئینی و صنایع دستی
شما می توانید با استفاده از این تکنولوژی متن ،طرح و لوگو خود را بر روی هر جسمی بدون محدودیت ابعادی حک و ماندگار نمایید .


مرکز تخصصی لیزر پارس ، همکاری های بسیاری در زمینه ی حکاکی و مارکینگ لیزری با شرکت ها ، کانون های آگهی و تبلیغات ، موسسات خصوصی ، تولید کنندگان و سازمان های معتبر داشته است .